V našem atletickém klubu vychováváme malé atlety a atletky od 6 let. První tréninky jsou zaměřené na zvládnutí základních pohybů, jako je běh, skok a hod. Děti se formou hry učí pracovat s vlastním tělem, soutěživosti a práci v kolektivu. Každý trénink začíná rozcvičkou a atletickou abecedou. První rok až dva děti trénují dvakrát týdně vždy v pondělí a středu od 16:00 do 17:30 hodin. Skupinu nejmladších atletů a atletek vede Bohumil Kazda a Stanislava Jandáková.

Děti, které mají zájem trénovat více, mohou přejít do skupiny pod vedením Šimona Zukala. Tréninky jsou náročnější, ale stále jsou často formou hry. Malí atleti se učí všechny atletické disciplíny, například vrh koulí, skok vysoký nebo překážkový běh. Tréninky jsou každé pondělí, středu a pátek vždy od 15:30 do 17:00 hodin.

Po zvládnutí základních atletických dovedností mohou děti přejít do skupiny pro pokročilejší. V této skupině jsou tréninky brány více vážně, pracuje se na technice, rychlosti, ale i vytrvalosti dětí. Tréninky jsou každé pondělí, středu a pátek vždy od 15:30 do 17:00 hodin. Členové této skupiny jezdí několikrát měsíčně na závody. Tyto malé atlety má pod vedením Martina Hlaváčková.

Vhodné závody pro tuto věkovou kategorii jsou Okresní běžecká liga a Brněnský běžecký pohár. Jedná se o závody především v terénu, kde je poměrně velká konkurence a děti se zde mohou „naučit“ závodit. Jedním z požadavků pro zařazení do pokročilejší skupiny je účast na těchto závodech.

Mezi nejúspěšnější závodníky naší atletické přípravky patří Daniela Bezdíčková, Eliška Zamazalová (obě účast na finále Čokoládové tretry), Zuzana Jandáková, Šimon Ellinger a Radek Malits.