06. října 2022

V září se nám dařilo

Hned na začátku září od 3.9. do 5.9. se naši atleti zúčastnil již 17. ročníku EKAG, Evropských atletických her mládeže, které jsou největší akcí svého druhu v Evropě a konají se v Brně. V letošním roce se na tomto několikadenním mítinku představilo více než 1700 sportovců z 15 zemí a blanenské dresy byly opět vidět. Kateřina Rybová získala bronz na 60 m a také na 150 m, když nad její síly byly pouze soupeřky z Polska a Slovenska. Matěj Koupý přidal bronz v dálce za 476 cm a navíc získal zlato ve skoku vysokém výkonem 158 cm. Tento zápis byl také oceněn výkonem ročníku 2010 mezi všemi sportovci! Navíc jsme získali dalších 5 umístění v TOP 10.

IMG_1200.JPG

Jen o pár dní později ve čtvrtek 8. září se naše družstva mladšího žactva představila na mistrovství JmK v Hodoníně, kde chlapci získali bronzové medaile a děvčata skončila na 5 místě. Obě družstva si tímto výsledkem zajistila postup do semifinále Mistrovství Moravy a Slezska. Semifinále se konalo 18. září v Břeclavi a chlapci zopakovali 3. místo a zajistili si s přehledem postup do finále celé soutěže. Děvčata také bojovala. Bohužel postup jen těsně unikl, když skončila v soutěži šestá, jen 4 body za postupovým pátým místem.

IMG_1525.JPG

O den dříve, v sobotu 17. září ve Slavkově u Brna vrcholila Krajská liga atletických přípravek a naše smíšené družstvo odjíždělo s cílem bojovat o nejvyšší umístění. Mezi 12 nejlepšími družstvy z jihomoravského kraje po revizi výsledků nakonec skončili na krásném třetím místě. Potěšil nás zejména týmový duch a výkon všech členů družstva, které jsou příslibem pro budoucnost.

Přípravka.jpg

Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců mladšího žactva hostila 25. září Břeclav. Pro blanenskou atletiku se jednalo o nejúspěšnější mistrovství v historii. Mladí atleti si dovezli 5 individuálních medailí a oběma štafetám, chlapecké i dívčí, také po právu náleží cenné kovy. Dvojitým zlatem se může pyšnit Kateřina Rybová (60m a 300m), stříbro si odvezla Eliška Zamazalová (koule), bronz přidali Šimon Ellinger (1500 m) s Matyášem Prokopem (300 m). Stříbrnou štafetu ve složení Ellinger, Muzikář, Kovařík, Prokop doplnilo bronzové dívčí kvarteto Zamazalová, Krejčiříková, Sotolářová, Rybová.

IMG_2064.JPG

Velkým vítězstvím skončilo ve středu 28. září mezikrajové utkání mladšího žactva v Přerově, kde měl náš klub hned 3 své zástupce. Kateřina Rybová, Ondřej Muzikář a Eliška Zamazalová byli oporou obou krajských družstev, společně vybojovali zlaté medaile pro Jihomoravský kraj.

Ve stejný den Atletický klub Ludvíka Daňka Blansko pořádal 2. ročník Memoriálu Karla Stloukala. V tomto vrhačském trojboji se představili naši dospělí atleti a veteráni. Soupeři jim přijeli z Brna, Vyškova, Ostravy nebo Čejkovic. V průběhu závodu vládla skvělá atmosféra, viděli jsme obrovské nasazení a spoustu krásných až neuvěřitelných výkonů. Vítězství v kategorii žen si odvezla do Vítkovic juniorská mistryně republiky Katrin Brzyszkowská, v kategorii mužů zvítězil v domácím dresu Miroslav Dressler.

Nabitý sváteční den jsme okořenili hromadnou účastí na Půlmaratonu Moravským krasem. Naši svěřenci ovládli všechny kategorie dětských běhů, parádně se blýskli v běhu mladých a třešničkou na dortu byla stříbrná příčka Pavly Závodné v absolutním pořadí kategorie žen půlmaratonu.

MKS - Míra Dressler.jpg

PMK - Pavča.jpg

Posledním závodem a vrcholem dráhové sezony mladšího žactva bylo Mistrovství Moravy a Slezska družstev, které proběhlo v neděli 2.10.2022 v Kopřivnici na stadionu Emila Zátopka. Družstvo chlapců se do nejvyššího stupně soutěže postupně probojovalo skvělými výkony v průběhu celé sezony a ani v posledním závodě se kluci neztratili. V obrovské konkurenci získali nádherné 4. místo a jedná se o nejlepší umístění družstva mladšího žactva v historii blanenské atletiky. Kluci předvedli obrovské nasazení, týmového ducha a nádherné výkony, z nich není možno nevyzvednout vítěznou štafetu v běhu na 4 x 60m.

IMG_2404.JPG

2023 © AKLD