04. září 2020

Úspěšné Mistrovství Moravy a Slezska žactva

V neděli 30. srpna se v Uherském Hradišti konalo Mistrovsví Moravy a Slezska žactva, odkud si blanenská atletika odváží hned 6 cenných kovů.

Největší měrou se o to zasloužila Veronika Jakusidisová, která ovládla skok vysoký a běh na 150m. Ke dvěma zlatým medailím pak přidala stříbro na trati 60m. Do finále ji doprovodila Kristýna Nollová, která brala sedmé místo, když před ní skončily pouze o rok starší soupeřky.

MMaS I.jpg

Třetí zlatou medaili pro náš klub zajistila Dominika Bezdíčková, která nenašla konkurenci na trati 200m překážek. K tomu přidala ještě 11. místo na poloviční vzdálenosti. Dominika je v této kategorii prvním rokem a můžeme se tak těšit na další výborné výsledky.

MMaS II.jpg

Medailovou sbírku rozšířila také Kateřina Konečná, která si osobním rekordem v sektoru disku zajistila bronz. Přidala také osobák v kouli, který tentokrát stačil „pouze“ na sedmé místo. I ostatní naše děvčata bojovala a předvedla výkony v osobních rekordech nebo na jejich hranici. Sára Kubíková se zlepšila ve výšce i dálce, Natálie Poláčková si vylepšila výkon v dálce, Lucie Dobrovská zvládla v nejlepším osobním čase 1500m překážek. Leona Jandákova trochu doplatila na rozlosování, když ovládla svůj běh na 800m a k lepšímu výkonu jí tak chyběla pomoc rychlejších běžkyň z prvního běhu.

MMaS III.jpg

Úspěšné představení naše žačky zakončily bronzovou štafetou na 4x 60m v podání Dominiky Bezdíčkové, Natálie Poláčkové, Veroniky Jakusidisové a Kristýny Nollové. Doufáme, že si vynikající formu děvčata udrží na semifinále družstev, které se koná 13. září v Olomouci a držíme palce na postup do další fáze. A s očekáváním vyhlížíme Mistrovství ČR, kde bude náš klub reprezentovat hned několik děvčat.

MMaS IV.jpg

2022 © AKLD