26. června 2022

ÚSPĚŠNÉ JARO PRO AK LUDVÍKA DAŇKA

Příslibem úspěšné sezony byly už květnové přebory jihomoravského kraje žactva, odkud jsme si přivezli 3 mistrovské individuální tituly (2x Patrik Filka a Eliška Zamazalová), tři tituly vicemistra (Matěj Koupý, Kateřina Rybová a znovu Patrik Filka) a 2 vítězné štafety 4x60m mladších dívek i chlapců. K tomu bezpočet osobních rekordů a hlavně skvělého týmového ducha, který se posléze projevil v soutěžích družstev, když všechna naše družstva postupují do dalších fází svých soutěží. K individuálním úspěchům řadíme také účast Kateřiny Rybové na Letní Olympiádě dětí a mládeže, která proběhne 28.-30. června v Olomouci.

IMG_7821.JPG

Mladší žactvo mělo všechna 3 kola základní částí soutěže družstev na domácím stadionu v Blansku. Děvčata si s přehledem zajistila místo mezi postupovou čtveřicí a kluci předvedli parádní jízdu, když všechna 3 kola ovládli a postupují z 1. místa. Navíc štafeta mladších žáků nenašla v žádném ze tří kol přemožitele a v součtu s přebory JmK tak drží letos v rámci kraje neporazitelnost.

mž 1 kolo web.jpg

V soutěži družstev staršího žactva jsme spojili síly s Boskovickým Elite Sport. Navzdory malému počtu atletů si kluci pěknými individuálními výkony zajistili postup do semifinále mistrovství Moravy a Slezska družstev, když překonali i větší jihomoravské oddíly. K tomu připočtěme účast na individuálním Mistrovství Moravy a Slezska, odkud jsme si přivezli jednu zlatou medaili v podání Denise Ellingera.

sž web.jpg

Družstvo žen si s předstihem zajistilo postup do podzimní baráže o účast v první lize a splnilo tak svůj cíl, když v úvodních třech kolech se umístilo postupně na 2., 3. a 3. místě. Jen velká shoda okolností v posledním kole by znamenala nesplnění tohoto dlouhodobého cíle. Zasloužila se o to především skutečnost, že atletky bodují ve všech disciplínách, ke kterým nastupují. Z každého kola si naše závodnice odvezly také dílčí úspěchy v podobě individuálních vítězství a korunkou na výkonu je neporažená štafeta, která zvítězila na všech 3 kolech soutěže.

IMG_8262.JPG

Naši nejmenší napodobili výsledky mladších žáků a obě kola základní části krajské ligy atletických přípravek s přehledem vyhráli. I v tomto případě rozhodoval především týmový výkon a množství bodujících závodníků. Už teď se těšíme na krajské finále, které proběhne v září ve Slavkově.

KLAP WEB.jpg

Po pořadatelské stránce naše síly prověřilo hned několik akcí, které se po odmlce způsobené koronavirem mohly opět rozběhnout. Tradiční Memoriál Věry Bušové Gilkové byl ozdoben velmi kvalitními výkony v hlavních disciplínách 800m a 110m překážek. Po pauze se také opět rozběhly v plné síle školní soutěže Pohár rozhlasu a Štafetový pohár, kterých se účastnila téměř dvacítka škol z celého okresu. Nejstarší běžecký seriál pro děti Čokoládová tretra měl účast bezmála 180 dětí a stává se tak pravidelnou součástí blanenského atletického kalendáře. K tomu základní kolo soutěže družstev přípravek a shodou okolností všechna 3 kola soutěže družstev mladšího žactva udělala z našeho atletického stadionu jedno z nejvytíženějších míst v kraji.

Přes prázdniny se budeme připravovat na podzimní vrcholy sezony a také pořádáme atletické příměstské tábory. Pokud chcete vyzkoušet atletiku, poznat atmosféru a najít nové kamarády, zbývá ještě několik volných míst. Ozvěte se, rádi Vás mezi sebou přivítáme!

2023 © AKLD