18. září 2020

Postup ze semifinále družstev Moravy a Slezska žactva

V neděli 13. září se v Olomouci konalo semifinále soutěže družstev Moravy a Slezska žactva. Naše děvčata potvrdila svoji výkonnost a vybojovala postup do finále MaS, které se uskuteční v neděli 27.9. v Břeclavi

Tradičně se největším počtem bodů podílela Veronika Jakusidisová, která si připsala maximálních 33 bodů za tři první místa. Uspěla ve výšce, běhu na 150m a 60m. Další výrazný přísun bodů zajistila také tradičně Kateřina Konečná, která přidala 21 bodů postupně za 5. místo v kouli, 4. místo v disku a bronzový úspěch v hodu oštěpem. Dominika Bezdíčková získala dalších 15 bodů za 3. místo na 100m překážek a 4.místo v dálce.

Ani ostatní děvčata se neztratila. Lucka Dobrovská připsala 9b za 3. místo ve stýplu, Sára Kubíková 6b za 5. místo na 200m překážek. Kristýna Nollová doplnila 2b za 150m a 4b za vítězství v B finále 60m. Do B finále ji doprovodila také Renata Kubaljaková. Po jednom bodu pak přidaly ještě Natálie Poláčková v dálce a Lea Jandáková na 800m. Lucie Kniesová jela s děvčaty především sbírat zkušenost, když byla jedinou mladší žákyní v naší sestavě.

Radost nám udělaly obě štafety. Krátkou štafetu na 4x60m v netradičním složení Šebková, Nollová, Kubaljaková, Jandáková děvčata vyhrála a potvrdila, že na tuto disciplínu máme široký kádr. Lea pak byla také součástí bronzové štafety na 4x300m, kde ji doplnily Lucie Dobrovská, Sára Kubíková a Julie Matušková.

Celkově jsme tak získali 116 bodů a hlavně si zajistili postup do Moravskoslezského finále soutěže, které se uskuteční v Břeclavi.

Držíme holkám palce!

2022 © AKLD