09. července 2020

Nabitý červen

Hned 1. června jsme stanuli s dalšími 172 kluby Společně na startu a na našem stadionu jsme si prověřili, zda jsme během nucené závodní pauzy nezaháleli. O následujícím víkendu se již soutěže rozjely naplno.

Starší žákyně zahájily ve Znojmě svou soutěž družstev skvělým třetím místem a další víkend svoji pozici ještě vylepšili stříbrnou příčkou ve Vyškově. Třetí kolo konané v Břeclavi bylo pro nepřízeň počasí zrušeno a soutěž tak byla uzavřena výsledky po 2 kolech. V celkovém pořadí naše děvčata skončila na vynikajícím druhém místě a postupují do semifinále, které proběhne 13.9. v Olomouci. Úspěch je pro nás o to cennější, že se na něm podílí pouze atletky z našeho oddílu.

Starší žákyně.jpg

Mladší žáci rozběhli svou soutěž družstev 1. kolem v Brně. Zde jsme trošku limitováni počtem atletů v družstvu, ale i tak kluci v pěti dokázali, že svými výkony patří ke špičce v kategorii a skončili na krásném šestém místě. Další kolo proběhne až v září na našem stadionu v Blansku.

Velkou radost nám dělají také naši nejmenší. Do soutěže družstev jsme nasadili hned dva celky a oba nás svými výkony mile překvapily. Soutěž byla zahájena závody v Kuřimi, kde naše A družstvo o 3 body zvítězilo před Boskovicemi, aby si o dva týdny později pořadí a bodový rozdíl s Boskovicemi prohodilo. Nastala tak kuriozní situace, kdy jsme se po skončení soutěže podělili s Boskovicemi o 1-2 místo. Znamená to však pro nás postup do zářijového finále družstev Jihomoravského kraje, které proběhne ve Slavkově a našim cílem bude na jarní výkony navázat.

Přípravka.jpg

21.června pak proběhly víceboje přípravek na Morendě odkud si Kačka Rybová odvezla krásné třetí místo.

Už tak povedený červen jsme završili poslední víkend fantastickými výkony. Nejprve se v Břeclavi konalo mistrovství Jihomoravského kraje jednotlivců, odkud si oddíl odváží celkem devět cenných kovů. Titulem mistryně kraje se může chlubit Dominika Bezdíčková, a to z překážek na 100 metrů a 200 metrů a Kateřina Konečná v hodu diskem. I ostatní holky podaly vynikající výkony, když patřily ve svých disciplínách k nejlepším.

Starší žákyně 2.jpg

Třešničkou na dortu pak bylo vystoupení Veroniky Jakusidisové na mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. Veronika si z Třince odváží titul Mistryně a zasloužený postup na mistrovství ČR, které proběhne v Praze na konci července.

Verča.jpg

2022 © AKLD