04. února 2020

Mistrovství Moravy a Slezska Ostrava

Kdo by to byl před zahájením mistrovských soutěží řekl, že si náš klub odveze celkem 7 medailí. Stalo se!

Zapřičinila se o to především Veronika Jakusidisová, která ve vícebojích skončila na druhém místě, v soutěžích jednotlivců opanovala tratě 60m a 150m a přidala rovněž druhé místo ve skoku dalekém. Byla také členkou bronzové štafety žákyň na trati 4x200m ve složení Poláčková, Bezdíčková, Nollová a Jakusidisová.

V kategorii mladšího žactva se k dívkám přidal Denis Ellinger, který na trati 1500m bral bronz stejně jako o 2 dny později naše štafeta žen na 4x200m ve složení Mynářová, Zukalová, Jánošíková a Hlaváčková. Stalo se tedy, že z každého soutěžního dne si náš klub odvezl alespoň jednu medaili z každého soutěžního dne.

Ani ostatní však nezaháleli. Celkem se mistrovských soutěží zúčastnilo 17 atletů a atletek v 37 startech a všichni předvedli výkony na hranici svých osobních nebo sezoních maxim. Třešničkou na dortu je potom kvalifikace Dominiky Bezdíčkové a Veroniky Jakusidisové na Mistrovství ČR ve vícebojích a velmi reálná je také kvalifikace obou děvčat a Natálie Poláčkové na MČR jednotlivců. Gratulujeme a držíme palce do dalších bojů!

2022 © AKLD