20. června 2022

Mistrovství ČR o uplynulém víkendu

MČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek v atletice

O uplynulém víkendu se v Ostravě konalo atletické MČR dorostu a juniorů a blanenská atletika byla opět vidět. Pavla Štoudková získala titul juniorské Mistryně ČR na 800m v letošním nejlepším čase 2.07,46 a byla taktéž členkou vítězné štafety AK Olymp Brno, která překonala rekord mistrovsví na 4x400m. Součástí trenérského týmu Pavly je i dlouholetý blanenský trenér působící v AK Ludvíka Daňka pan Bohumil Kazda.

Dalšími, kdo se představil, byly mezi dorostenkami odchovankyně blanenské atletiky Kristýna Nollová s účastí ve finále na 100m (4. místo) a 200m (5.místo) a Natálie Poláčková dvakrát 9. na 200m a 400m startující za JAC Brno. Obě v této sezoně nastupují také za úspěšné družstvo žen AK Ludvíka Daňka Blansko v II. Lize.

Akademické mistrovství ČR

Ve čtvrtek 16.6.2022 proběhlo v Českých Budějovicích Akademické Mistrovství ČR. Mezi výškařkami si nejlépe vedly vítězka Michaela Hrubá a druhá Klára Krejčiříková. Obě začínaly svoji atletickou kariéru v Blansku a Klára pomáhá s výchovou malých talentů v AK Ludvíka Daňka.

2022 © AKLD