16. dubna 2022

Dubnové závody

Náš klub byl jako jeden z deseti v celé ČR vybrán za spolupořadatele a 8. dubna se tak do Blanska již po třetí vrátilo základní kolo Čokoládové tretry, jediné běžecké soutěže určené výhradně pro děti ve věku do 11 let. Po minulém roce, kdy nebylo jasné, zda soutěž vůbec proběhne a termín se několikrát především z důvodu Covidu odsouval, se závody mohly uskutečnit podle plánu. Vítězové základních kol totiž postupují do semifinále a případně finále soutěže, které je součástí programu Zlaté tretry Ostrava!

Blanenského kola se účastnili především děti okresních základních škol, ale přijeli k nám i hosté z Brna, Slavkova, České Třebové nebo Jihlavy. Nejpočetnější zastoupení však měla ZŠ Lysice. Bezmála 180 dětí soutěžilo na tratích 100 m, 200 m a 300 m a ti nejstarší také v hodu raketkou Vortex, která simuluje hod oštěpem. Patronem této disciplíny je Jan Železný.

Ambasadorem našeho kola byl skvělý čtvrtkař překážkář Jiří Mužík, účastník OH, mistrovství světa a vicemistr Evropy. Tento vynikající atlet předával medaile, nominační listy na semifinále a také všechny děti povzbuzoval v jejich výkonech.

DSC_0032.JPG

Z našeho klubu se nejlépe dařilo Štěpánce Mašové, Filipu Rybovi, Jolaně Charvátové a Magdě Volejníkové, kteří si zajistili postup do ostravského semifinále, kde budou v nabité konkurenci 30. května bojovat o účast ve finále Čokoládové tretry.

Jen o pár dní později, tedy 13. dubna, jsme na blanenském atletickém stadionu pořádali okresní kolo Štafetového poháru. Tato již tradiční soutěž je určena pro žáky 1. stupně základních škol a jak už název napovídá, jedná se o závody štafet na 8 x 100 m, respektive 8 x 200 m. Vítězem je to družstvo, které má nejlepší součet dosažených časů ze třech soutěžních štafet. Blanenského kola se účastnilo 6 škol: ZŠ Dvorská Blansko, ZŠ T.G.M. Blansko, ZŠ Lysice, ZŠ Kunštát, ZŠ Boskovice a ZŠ Ostrov u Macochy. Za slunečného počasí a ve skvělé atmosféře, kterou děti vytvořily se nejlépe dařilo žákům ZŠ Dvorská Blansko. Malí závodníci si vybojovali postup do krajského finále, jenž se uskuteční 11. května v Břeclavi. Držíme palce, aby blanenští postoupili až do republikového finále!

20220413_101216.jpg

Tyto závody byly z pořadatelského hlediska rozcvičkou na následující období, v němž nás až do prázdnin čeká ještě dalších 7 akcí, které budeme organizovat. Rádi bychom vás pozvali už na tu nejbližší. V neděli 1. května proběhne na městském atletickém stadionu tradiční Memoriál Věry Bušové Gilkové. Vrcholy atletického odpoledne budou memoriál VBG, tedy závod žen na 800 m a nově také Běh Jiřího Ošlejška na 110 m překážek.

2022 © AKLD