Družstva

Nejmladší kategorií, která se účastní atletických soutěží, je kategorie přípravek. Pod vedením zkušených trenérů děti závodí nejen v oblastních pohárech, jako je Okresní běžecká liga Blansko a Brněnský běžecký pohár, ale od roku 2019 i v krajském kole družstev. Družstvo je složeno z nejmladší a mladší přípravky ve věku od 3 do 11 let z 8 dívek a z 8 chlapců. Závodí se v běhu na 60 m a 300 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a smíšené štafetě na 4 x 60 m. Při své premiéře v roce 2019 skončilo naše družstvo na pěkném čtvrtém místě, když patřilo k nejmladším. Náš klub také pořádá jedno z kol této soutěže. Tréninky této kategorie probíhají 2-3x týdně na atletickém stadionu v Blansku pod vedením Bohumila Kazdy, Stanislavy Jandákové, Martiny Hlaváčkové a Šimona Zukala.

Přípravka

Jedná se o jednu z nejúspěšnějších kategorií našeho oddílu. Naši svěřenci pravidelně vozí medaile z různých atletických soutěží z celé ČR. Máme medailisty z Mistrovství ČR, Mistrovství Moravy a Slezska i Olympiády dětí a mládeže. V roce 2019 jsme sestavili dvě družstva v krajském přeboru družstev mladšího žactva, a to dívek a chlapců. Mladší žákyně skončily v krajském finále na čtvrtém místě a o 10 bodů jim unikl postup na Mistrovství Moravy a Slezska. Tréninky této kategorie probíhají 3x týdně na atletickém stadionu v Blansku pod vedením trenéra Jiřího Ošlejška.

Žactvo

Naše nejstarší družstvo, jehož historie sahá do úplných počátků oddílu. V posledních letech je družstvo žen pravidelným účastníkem II. ligy družstev. Nejúspěšnější byl rok 2016, kdy družstvo žen skončilo v II. lize na třetím místě a stalo se nejen kolektivem města Blanska, ale i okresu Blansko. V roce 2020 přibude k našemu stálému a úspěšnému družstvu žen po dlouhé době i družstvo mužů. Trénujeme 3x týdně na atletickém stadionu v Blansku a účastníme se kromě II. ligy i dalších závodů a mítinků nejen v regionu, ale i v celé ČR.

Dospělí
2020 © TJ Asociace sportovních klubů Blansko, z.s.