Čokoládová tretra

V roce 2018 jsme pořádali okresní kolo Čokoládové tretry, kde jsme překonali rekord tohoto projektu. Čokoládová tretra je závod pro děti, který se pořádá již od roku 1961. Děti postupují nejprve ze školního kola do kola krajského, jehož medailisté postupují do kola republikového. Osm nejlepších z republikového kola se poté utká ve finále, které se koná při hlavním programu Zlaté tretry.

Rekord Čokoládové tretry

Jednu z nejvyšších účastí v celé historii rozšířené Čokoládové tretry jsme zaznamenali v Blansku. Přihlášeno bylo na 600 dětí, závod úspěšně dokončilo 435. „Nečekali jsme takovou účast. Nic podobného se u nás ještě nestalo. Říkali jsme si, že 150 závodníků bude velký úspěch. Takový počet dětí náš stadion ještě nezažil. Jsme nadšení a těšíme se příští rok znovu," říká Martin Bezdíček z pořadatelského ASK Blansko.

V Blansku se také ukázalo, že atletika je přirozeným základem všech sportů. Vítězové jednotlivých běhů i disciplín byli malí fotbalisté, tenisté, cyklisté nebo třeba cvičili pravidelně aerobik. Někteří dokonce žádný sport ještě organizovaně nedělají a po svém prvním úspěchu právě na Čokoládové tretře se chystají zapsat do místního atletického oddílu. Blahopřejeme všem k jejich výkonům a těšíme se na další kola.

Čokoládová tretra
2020 © TJ Asociace sportovních klubů Blansko, z.s.