31. března 2022

Březen ve znamení krosů

Březnový atletický kalendář přinesl vrcholy v podobě krosových mistrovství mládežnických kategorií. Nejprve se žactvo vydalo do Frýdku-Místku k přehradě Olešná na Mistrovství Moravy a Slezska. V každé kategorii jsme měli po jednom zástupci, Elišku Zamazalovou, Šimona Ellingera v mladším žactvu a Hanu Kakáčovou s Denisem Ellingerem v žactvu starším. Nejlépe se s 2 km tratí popral Šimon, který ve své kategorii skončil na výborném 7. místě.

O dva týdny později se konalo ve Slavkově Mistrovství ČR v přespolním běhu. V nabité konkurenci nejlepší výsledek opět zaznamenal Šimon, který si mezi necelou stovkou soupeřů doběhl pro 22. místo.

IMG_5470.JPG

V březnu také vrcholil seriál závodů Brněnský běžecký pohár. Z obou posledních kol jsme si přivezli medaile. Z brněnské Myslivny stříbro pro Šimona Ellingera a bronz pro Hanku Kakáčovou. V závěrečném závodu na Masarykově okruhu doběhla na stříbrné pozici Kateřina Rybová. Zvláštní ocenění by zasloužila Lucie Kniesová, která nevynechala ani jediný díl seriálu!

Milým překvapením pro nás bylo ocenění v anketě Sportovec roku města Blanska v kategorii talent, které si 24. března přišla převzít z rukou starosty města Kateřina Rybová.

IMG_5295.JPG

2022 © AKLD