31. března 2024

Blanenský kros

O prvním jarním víkendu v neděli 24. března pořádal Atletický klub Ludvíka Daňka v rekreační oblasti Palava Blanenský kros. Premiérový ročník byl součástí Brněnského běžeckého poháru, a zároveň také Mistrovstvím Jihomoravského kraje v přespolním běhu. Zbrusu nová trať přilákala více než 460 účastníků, mezi nimiž nejpočetnější zastoupení měl pořadatelský oddíl. Od těch nejzkušenějších až po nejmenší se představilo 74 závodníků AKLD napříč všemi kategoriemi.

DSC_6504.JPG

Náročný profil v divácky atraktivním prostředí všechny běžce pořádně prověřil. O kvalitním obsazení svědčí jména vítězů v hlavních kategoriích. Mezi muži získal mistrovský titul Dan Kotyza, halový mistr ČR na 800 m reprezentující VSK Brno. V ženách si stejný titul zasloužila Soňa Kouřilová z Moravské Slavie Brno, zlatá z republikových 1500 m překážek. V těchto kategoriích získali atleti blanenského klubu v rámci Mistrovství JmKAS dvě medaile. Pavla Štoudková brala stříbro na distanci 5 km, Jiří Potůček doplnil bronz na dvojnásobné trati. Třetí mistrovskou medaili přidala Klárka Filková, která získala rovněž bronz mezi přípravkami. Další čtyři umístění na stupních vítězů pro pořadatelské barvy vybojovali závodníci v dětských kategoriích Brněnského běžeckého poháru. Martin Nedvěd a Michal Švec vystoupali na stříbrný stupínek. Bronzovou příčku si vyběhli Jindra Motl a Viktorka Jakubcová.

DSC_6364.JPG

Vydařený den a spousta pozitivních ohlasů nám dávají důvod věřit, že jsme založili novou tradici a náš závod si najde pravidelné místo v jarním běžeckém kalendáři. Poděkování patří našim partnerům – restauraci Myslivna, Pizzazz, MxB účto, MuDr. Lucii Nečasové a všem ostatním, kteří přispěli věcnými dary do cen.